Historie školy

V roce 1993 byla při Středním odborném učilišti textilním zřízena střední odborná škola s názvem Soukromá právní akademie. Na této střední odborné škole byla v denním pětiletém studiu zahájena výuka studijního oboru 68-99-6/02 Právní činnost se zaměřením na činnost právně sociální a činnost právně ekonomickou.

Pro absolventy středních odborných škol bylo organizováno i tříleté dálkové studium. V souladu se změnami školských předpisů bylo později pětileté denní studium zkráceno na studium čtyřleté.

V roce 1996 bylo na Soukromé právní akademii zrušeno pomaturitní studium a založena Vyšší odborná škola právní. V roce 1997 došlo k definitivnímu oddělení Středního odborného učiliště textilního a Soukromé právní akademie s vyšší odbornou školou. Od školního roku 1997/1998 střední odborné i vyšší odborné vzdělání zajišťovala Právní akademie a Vyšší odborná škola právní, s.r.o. s pozdějším názvem Střední škola právní a Vyšší odborná škola právní, s.r.o.

Dne 31. srpna 2012 byla činnost na vyšší odborné škole ukončena. Důvodem byla skutečnost, že v současné době absolventi střední školy studují bakalářské obory na vysokých školách, výuka na vyšší odborných školách je utlumována v celé ČR, zaměstnavatelé dávají přednost absolventům bakalářských oborů před absolventy z vyšších odborných škol. S platností od 1. září 2012 byla škola v rejstříku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR zapsána jako
Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.

Nyní se škola zaměřuje na střední odborné vzdělávání. Ve škole je možné studovat obor
68 – 43 – M/01 Veřejnosprávní činnost s následujícími školními vzdělávacími programy:

  • ŠVP I Právní činnost se zaměřením sociálním
  • ŠVP II Právní činnost se zaměřením na mezinárodní vztahy